Přestože je hlavní složkou při výrobě Climatizeru papír, zpracováním a přidáním dalších chemických sloušenin (zejména kyselina boritá a borax pentahydrát) se požární vlastnosti výsledné izolace výrazně mění tak, že je proti ohni velice odolná.
Při praktických zkouškách proti prohoření odolával Climatizer Plus mnohem déle než polystyren a vata. To je možné díky tomu, že při kontaktu s ohněm vytvoří Climatizer Plus na povrchu zuhelnatělou krustu, která brání dalšímu šíření ohně.
Při zkoušce požární odolnosti Z-1.010-95 ze dne 14. 2. 95 byla testována konstrukce tvořená sádrokartonovou deskou, parotěsnou zábranou, 15 cm vrstvou foukané izolace Climatizer Plus, perlinkou a prkny o tlouštce 25mm. Takto kontrukce, odpovádající běžnému složení podkrovních stropů, měla dle zkoušky požární odolnost 43 minut.
Nežerou Climatizer myši?
Ze zkušenosti můžeme potvrdit, že ne. Jednou z vlastností borátových solí, přidávaných při výrobě foukané izolace Climatizer, je ochrana proti plísním, houbám a drobným hlodavcům. Díky tomu je prostor, kde je Climatizer aplikován, pro hlodavce natolik nepříjemný, že použitý materiál nežerou ani v něm nebudují svá hnízda. Na druhé straně Climatizer je izolace, nikoliv jed na myši, takže nelze počítat se stoprocentní ochranou před průnikem hlodavců. V praxi byl ovšem zaznamenán snížený výskyt myší a jiných hlodavců například v zemědělských objektech zateplovaných s využitím Climatizeru.